Aastale joon alla!

Kuna enam pole käesolevat aastat palju alles jäänud, siis on mõistlik hakata tibude loendust tegema.

Selle aasta toimetused tuleb arvele võtta, mitte uude aastasse kantida! Igal juhul on Eestis ametlikult fitness selleks aastaks läbi ja päädis see piduliku gaalaga.

Nimelt toimus Rakveres EKFL ehk Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu aastalõpugala, kus sai kokku üks äärmiselt suur hulk sportlasi keda ühendab tõsiasi, et nad on kõik silmapaistvalt head omal alal.  Paraku oli ka tõde see, et vaatepilt oli harjumatu – naistel seljas uhked kleidid ja mehed nooblid nagu mõisahärrad ennemuiste. Ehk siis kui oled harjunud üht või teist tuttavat pruuniks võõbatuna nägema, siis nüüd vaat et ei tunne äragi teist.

Minule sai seal omaks 2017 Aasta Parima tiitel Klassikalises Kulturismis. Ära märkimist on väärt selle disain, mis on pesueht vau, sest nii idee kui teostus on väga kihvtid. Kiidan heaks ja samuti tänan spordiklubisid, kes võtsid vaevaks oma häälega toetada!

Kuidas läks teistel tublidel?  Selle kohta saad lugeda siit!

 

See aasta oli kaunis minimaalne ehk siis tegin kaasa endale omaselt ühe hooaja – kevade. Olgu öeldud, et kulturismi ja fitnessi spordimaailmas on tinglikult kaks hooaega, ehk kevad ja sügis. Võistlusvabu kuid on iseenesest vähe ent tihe võistlusgraafik eeldaks sponsorlust, sest omade vahenditega välismaale, veel enam teisele  poole maakera, võistlema minna on kaunis kulukas. Lennupiletid, majutus, osavõtutasu, kohapealne transport on vaid osa nimetamisväärsetest. Kuigi varasemalt olen mõelnud ka mõlemal hooajal kaasa teha (või vahelduseks sügisel), siis mõnda aega pole nii läinud. Aga, elame näeme! Maailmameistrivõistlused on ikkagi sügiseti…

 

Aga kus ma see aasta kaasa tegin?

  • Eesti Karikavõistluste 1. koht, absoluutarvestuses 2. koht ehk sain Oti kõrval seista.
  • Euroopa Meistrivõistluste 4. koht klassikalises kulturismis.
  • Euroopa Meistrivõistluste 5. koht kergkaalu klassikalises kulturismis. Õigemini on see kursiivis sõna “games” aga…ma panin sisulise tähendusena kirja.
  • Grillfest 2017 ehk siis natuke lõbusamat nooti ka. Jah, võitsin! 🙂

Nimekiri juhtus lühike olema, näiteks eelmine aasta oli neid umbes kaks korda sama palju, kuid see on möödanik. Igal juhul varsti saab kuulda natuke mõtteid uue hooaja, ettevalmistuse ja mõtete osas.

Saab põnev olema!

Trennis näeme!